איטום ושיקום בטון וסדקים באמצעות אפוקסי

 
 
כאשר נוצרים סדקים וחריצים בבטון ובחומרים אחרים, יש למלא אותם בצורה מקצועית

בין אם מדובר במשטחים כמו רצפות בטון או קירות בטון, ובין אם מדובר במשטחים קשיחים אחרים – הדבר לא משנה כהוא זה כאשר מדובר במשטח שבו בסופו של דבר נוצרים סדקים. כאשר אנחנו בונים רצפה או קיר, התפקיד שלהם הוא כמובן להישאר שלמים – זהו המובן מאליו ואנחנו לא רוצים להגיע למצב שבו אנחנו סובלים מסדקים ומחריצים בתשתית הקירות והרצפות בבית, בבית העסק או בכל מרחב אחר. מצב שכזה יכול להוביל לתקלות של איטום, כאשר רטיבות יכולה להגיע בין הסדקים ולחלחל לשטח הפנים של הרצפה או הקירות ולגרום לנו לנזק של ממש,ומעבר לכך מדובר כמובן בנזק אסתטי – כאשר אנחנו בונים דבר מה אנחנו רוצים שהוא גם ייראה שלם ואיכותי ושלא יופיעו בו סדקים.

ובכל זאת, סדקים נוצרים – וככל שמדובר בבנייה ישנה יותר שעוברת יותר זמן בשימוש, כך ככל הנראה הולכים הסדקים השונים והופכים לשכיחים יותר, והדבר מהווה מטרד גדול יותר. במצבים כאלה צריך להשקיע בצורה נכונה בפתרון איטום לסדקים והחריצים האלה – וכעת נכיר פתרון מוביל בתחום.
 
אפוקסי
 

מהן התכונות שהופכות את האפוקסי למתאים עבור איטום ושיקום בטון וסדקים?

 
כפי שבוודאי הבנתם,הפתרון שאנחנו רוצים לדבר עליו בהקשר של איטום סדקים וחריצים בבטון ובחומרים אחרים הוא אפוקסי, כאשר למעשה זהו שם מקוצר של חומר ששמו המלא הוא פוליאפוקסיד – חומר פולימרי שהתכונה העיקרית שלו היא התקשות. החומר הזה מגיע במצב נוזלי סמיך, וכאשר מערבבים אותו עם חומר כימי שמשמש עבור הקשיה או משמש כזרז כימי, התהליך שקורה בחומר גורם להתקשות שלו, ולהפיכתו לחומר אחיד ואטום ביותר. התכונה הזאת שלו הופכת אותו לחומר שנמצא בשימוש נרחב עבור צרכי איטום ועבור צרכי מילוי שונים בעולם כיום,כאשר הוא משמש הן עבור איטום של גגות ושל משטחים אחרים והן עבור איטום של סדקים,חורים וחריצים בתשתיות בטון – ובתחום זה נתמקד כרגע ונבין בדיוק כיצד מיישמים אותו ומדוע השימוש בו הוא מומלץ.
 

על מה חשוב להקפיד כאשר מבצעים את האיטום והשיקום של משטחי הבטון והסדקים?

 
כאשר נוצרים סדקים וחריצים בתוך קיר או רצפת הבטון, יש להקפיד על מילוי ואיטום מקצועיים שמובילים למראה אחיד שעליו צובעים, ומובילים גם ליציבות ולאטימות בפני מים בקיר או ברצפה. משום כך יש צורך להשתמש בחומר שהוא אטום בפני עצמו, אך שיהיה גם קל להתאים בצורה מדויקת עבור החריצים עצמם, שבמקרים רבים לא יהיו גדולים כל כך. בהקשר זה האפוקסי הוא חומר מומלץ ואיכותי ביותר, כאמור משום שניתן ליישם אותו בצורה דינמית ונוחה ביותר ורק לאחר מכן הוא מתקשה במהירות והופך לאטום ועמיד ביותר.

מעבר לכך, כדאי לוודא שמדובר בחומר שמתאים מבחינה אסתטית ושניתן גם לצבוע עליו או אפילו באמצעותו – וגם כאן מדובר בחומר שבהחלט מומלץ לבחור בו. הדבר הנוסף עליו צריך להקפיד הוא,כמובן, המקצועיות שבה תהליך האיטום והשיקום מתבצע.
 

השתמשו רק בחומרי גלם מתאימים – דרך שירות מקצועי ברמה הגבוהה ביותר

 
לא לכל אחד מאתנו יש גישה לחומרים ולכלים הנחוצים עבור איטום ושיקום של תשתיות בטון בשימוש באפוקסי –וגם אם יש לכם את החומרים מומלץ תמיד לפנות לגורם מקצועי בתחום שיבצע את העבודה עבורכם ויבטיח עבורכם יישום ברמה הגבוהה ביותר, שיהפוך את המרחב לאסתטי ולאטום היטב. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא פשוט להתקשר לגורם שמתמחה בשימוש בחומרים ובכלים המתאימים.