אפוקסי לעץ

 
עץ הוא אחד החומרים הראשונים בו השתמשו בני אדם עוד משחר היסטוריה. הדבר נבע מהותו של החומר זמין וקל יחסית לשימוש. האדם הקדמון השתמש בעץ לצורך יצירה של כלים, רהיטים ויצירות אמנות. אך מאז ועד היום העניינים השתנו במקצת... עיבוד עץ לכל צורך קיבל פנים אחרות לגמרי מן העבר הפרהיסטורי, בזכות שפע של טכנולוגיות וחומרים הקשורים שפותחו לאורך השנים. דוגמא מצוינת לשימוש מעין זה הוא האפוקסי, חומר נפלא בעל תכונות ייחודיות. ניתן להשתמש בחומר אפוקסי לעץ לצורך מגוון רחב של צרכים - מילוי עץ שהתבקע, צביעה באמצעות צבעי אפוקסי הנעשית בצורה ישירה על העץ עצמו, כמו גם הדבקה של לוחות עץ זה לזה באמצעות שימוש בדבק אפוקסי.
 

אפוקסי לעץ להדבקה

 
חלק מהצורות בהן מגיע האפוקסי מאפשר הדבקה חזקה בצורה יוצאת מגדר הרגיל, של חומרים קשיחים. אפוקסי יכול להדביק אפילו מתכות זו לזו, כך שהדבקה של עצים, כבדים או דחוסים ככל שיהיו, לא תהווה בעיה עבור דבק אפוקסי לעץ. על מנת להשתמש בחומר אפוקסי לעץ יש צורך לערבב שני חומרים המגיעים בנפרד, עטופים בניילון שנועד למנוע התרכבות עם אוויר או גזים אחרים הנמצאים באויר. אם התהליך נשמע לכם אמורפי או לא ברור, אל דאגה! בדיוק לשם כך קיימים אנשי מקצוע המתמחים בנושא.
 

אפוקסי לעץ לצרכי צביעה

 
עץ הוא חומר רגיש יחסית שכן מדובר בחומר חי ונושם. העץ רגיש לרטיבות, לחום, לקור, לסדקים ולפגיעות. לכן יש צורך בהוספה של שכבת הגנה למוצרים, רהיטים וחפצי אומנות העשוים מעץ. לעתים נבחר לערבב צבעים מסוימים עם חומרים אפוקסיים לצורך הקשחת הצבע והוספת העמידות האופיינית לאפוקסי. על מנת ליצור ציפוי מושלם למשטחי עץ יש לבחור צבע אפוקסי המותאם במדוייק לסוג העץ שברצונכם לצבוע. כל עץ שונה מחברו בקשיחות שלו, ביכולת הספיגה ובאופי המשטח. לכן, התאמת החומר הנכון לסוג העץ תבטיח מוצר מוגמר לשביעות רצונכם.
 

מרק אפוקסי לעץ ולשימושים אחרים

 
מרק אפוקסי מיועד ליציקה של גושי אפוקסי על ידי ערבוב שני חומרים קשיחים (בסיס אפוקסי וזרז) ולאחר מכן, עיבוד הגוש המעורבב לכדי צורה אחידה. את הצורה הזו ניתן לשייף, לעבד ואף לקדוח בה. זו הסיבה בגינה היא מתאימה לכיסוי שטחים נרחבים בלוחות עץ או ליצירת תוספות מגוונות לצרכים מכניים או עיצוביים.
 

מילוי לעץ מבוקע

 
ניתן להשתמש באפוקסי לעץ, המגיע בצורה נוזלית או מוצקה, על מנת למלא בקעים בלוחות, קרשים או פלטות עץ. שימוש באפוקסי לצורך מילוי בקעים בעץ ישיג תוצאות מדהימות בכל משטח, אם כי הדבר תלוי כמובן במידת ההתאמה של החומר לעץ עימו אתם עובדים. קלות העיבוד המרשימה של חומר אפוקסי לעץ תשאיר אתכם נדהמים.
 
בכדי למצוא את הפתרון המושלם לצרכי עיבוד העץ שלכם, צרו עימנו קשר או צלצלו ל 072-3251723 ואנשי המקצוע שלנו ישמחו לעמוד לשירותכם (מספקים אפוקסי לעץ בכמויות גדולות בלבד)