כיצד מכינים בטון מוחלק

 
 
עיצוב לא שגרתי אצלכם בסלון

לא רבים מכירים את תכונותיו ועיצובו הנפלא של הבטון המוחלק, אך מי שכבר הספיק להכיר, כבר הכניס אותו במספר מקומות בביתו. בטון מוחלק יכול להשתלב בצורה נפלאה בכל בית, בגינה, בסלון, במקלחת ובשירותים. השימוש בחומר חזק וקשה כמו בטון לא רק נותן עיצוב פנטסטי וחדשני אלא עמידות וחוזק לאורך זמן. אמנם משטחי בטון בתור רצפות היו נפוצים בעיקר במפעלים אך ניתן לראות רצפות מסוג זה בבתים פרטיים כאשר טכניקת ההחלקה נעשית בהתחשב בעיצובים הכי מודרניים בצורה המושלמת ביותר. בטון זה, יכול להתאים למשרדים ולבתי עסק והדרך בה הוא נעשה והדרך בה יוצקים אותו מתקדמת ובטוחה.
 
 

כיצד מייצרים בטון מוחלק

 
תהליך הכנת הבטון המוחלק מעניין מאוד ואך מסקרן אנשים רבים. כל שלבי הפעולה חייבים להיעשות בדיוק כולל שלב היציקה הסופית כדי לתת מראה חלק וקבוע. ראשית כל, יש לוודא שהשטח עליו הולך להיות הבטון המוחלק מוכן להנחתו. זהו יתרונות של הבטון המוחלק, הוא יכול לשמש גם על תבניות מוכנות מראש ולא להיות השלב הראשוני. לפני שיוצקים את הבטון מורחים שתי שכבות של חומרים מיוחדים שיוצרים משטח ישר ושטוח שיהווה הבסיס להנחת הבטון.
 
 
 
בטון מוחלק
 
 
 
 

הליקופטר שמיישר את המשטח נותן מראה חלק ונקי

 
לאחר יציקה של בטון קל יחד עם הנחת ברזלים על התשתית, שמתבצעים כדי ליצור שכבה בסיסית ואיכותית מתחת לבטון, יש לצקת את הבטון המוחלק. הבטון הרגיל הופך לבטון מוחלק באמצעות מכשיר שנקרא הליקופטר. ההליקופטר מורכב מארבעה להבים שמסתובבים במהירות ומשטיחים את הבטון. החלקה זו יוצרת שכבה אחידה לחלוטין ונותנת את המראה המוכר של הבטון המוחלק.
 

אטימה מוחלטת כדי למנוע נזקים עתידיים

 
לאחר שיצקנו החומר אל המקום המיועד, יש לוודא כי לא יהיו סדקים או שברים בעבר. את ה-וידוא הזה יש לבצע כאשר בוחנים את כל פי השטח שלו ואם יש סדק כלשהו ולו הקטן ביותר, אוטמים אותו עם עוד בטון וכך המשטח בטוח לחלוטין ועמיד לאורך שנים. כך הבטון המוחלק שלם וחזק ללא נקודות חולשה כלל והלקוחות נהנים מרצפה חזקה לאורך שנים רבות.