ציפוי אפוקסי לתעשייה

 
 

כיצד הציפוי האפוקסי עובד ומה היתרונות שלו?

 
בכדי להבין את השימושים השונים של החומר עליו אנחנו מדברים, ואת השימוש הנרחב שלו בציפויים שונים של רצפות לתעשייה, ראשית עלינו להכיר לעומק את החומר המדובר. החומר עליו אנחנו מדברים הוא חומר פולימרי, כלומר חומר העשוי ממולקולות גדולות הקשורות זו לזו בקשר קוולנטי, ששמו הנכון והמלא הוא פוליאפוקסיד. בקיצור, החומר הזה מוכר גם בשם אפוקסי.

התכונה העיקרית של חומר זה היא התקשות – כאשר מערבבים את החומר עם חומר מקשה או עם זרז כימי כזה או אחר, הוא מתקשה במהירות ויוצר שכבה אחידה וחלקה שיכולה לצפות מרחבים רבים ומשטחים רבים בצורה יעילה, וכך מייצרים באמצעותו מוצרים רבים ומגוונים – החל בציפויי רצפות, בהם נתמקד לעומק במאמר זה, דרך דבקים ועד צבעים. כעת, נבין בדיוק את הצורך בציפוי יעיל למשטחי בטון, ואת המענה האיכותי שניתן לקבל באמצעות פוליאפוקסיד.
 
 
למידע נוסף על ציפוי אפוקסי לתעשייה צלצלו 072-3251723
 
 
ציפוי אפוקסי לתעשייה
 
 
 
 

מהו השימוש של הפוליאפוקסיד?

 
לפני שאנחנו יכולים לדבר על השימוש הנרחב באפוקסי עבור ציפוי יעיל של רצפות בתעשייה, צריך להבין את הצורך ממנו עולה השימוש הזה. ובכן, משטחים תעשייתיים הם משטחים שעומדים בעומס לא קטן על בסיס קבוע. על כל משטח בטון המהווה את הרצפה ואת הבסיס למרחב תעשייתי כזה או אחר, מופעל בכל עת עומס רב שכולל משקלים גבוהים, חום גבוה, וכן חפצים שונים שיכולים לגרום למגרעות או חומרים שיכולים להישפך ולגרום לנזקים ברצפה. משום כך, יש צורך בציפוי יעיל של רצפה עבור רצפות תעשייתיות, ויש צורך למצוא פתרון שנשאר עמיד ואיכותי לאורך זמן רב, גם תחת עומס גדול וגם כשהוא בא במגע עם חומרים שוחקים שונים.

הפוליאפוקסיד הוא בעל שימוש אידאלי בהקשר זה. אחד השימושים הנפוצים ביותר בחומר זה הוא ציפוי רצפות, כאשר מערבבים אותו עם זרז והוא מתקשה במהרה על מנת לצפות רצפות בטון. כך, ניתן לצפות גם משטחים גדולים מאוד בצורה יעילה ומהירה ביותר, וגם מבחינה אסתטית יש בכך לא מעט יתרונות – ניתן ליצור משטחים איכותיים ויזואלית, ששומרים על המראה האיכותי שלהם לאורך זמן רב.
 

ניסטק לציפוי רצפות איכותי ועמיד

 
כפי שהתחלנו להסביר,ציפוי אפוקסי לתעשייה הוא בעל שימושים איכותיים ובולטים שאי אפשר להתעלם מהם. בראש ובראשונה, הדבר נובע מהאיכות הגבוהה והעמידות הגבוהה של החומר תחת שחיקה בתנאיקיצוניים למדי. בציפוי תעשייתי לריצוף, צריך להקפיד ולבחור בפתרון שיהיה כמה שיותר עמיד לאורך כמה שיותר זמן – תיקון הריצוף יכול להיות משימה מסובכת למדי כאשר ישנו מפעל שמוקם מעל הריצוף הזה.

הפוליאפוקסיד שומר על איכותו הגבוהה לאורך זמן רב, וכערך מוסף הוא גם משטח שקל מאוד לשמור על תחזוקתו וקל מאוד לנקות, כאשר הוא עמיד לחלוטין ואינו סופג לכלוכים גם מחומרים קיצוניים למדי, וכמעט לא ניכרים עליו סימני שחיקה גם תחת עומס לא מבוטל.
 

ציפוי הרצפה האיכותי והעמיד ביותר לאורך זמן רב

 
אם אתם רוצים להתאים לריצוף המפעל שלכם ציפוי רצפה ברמה הגבוהה ביותר, ששומר על עמידותו לאורך זמן ומשמש אתכם היטב ללא תקלות – הגעתם למקום הנכון. אצלנו בניסטק תקבלו את המענה האיכותי והמקצועי ביותר מבחינה פרקטית ואסתטית גם יחד, ואנחנו ניישם ציפוי אפוקסי לתעשייה עבורכם בצורה שתמחיש לכם עד מהרה מדוע מדובר בפתרון האיכותי ביותר לציפוי רצפות תעשייתיות. פנו אלינו, ונתפור יחד את הריצוף האיכותי למפעל שלכם.