ציפוי אפוקסי עמיד כימי

 
 
 
כאשר אנו מעוניינים לרצף רצפה יש כמה אפשרויות שעומדות בפנינו. האפשרויות מתחלקות לשני סוגים עיקריים – ריצוף ורצפות יצוקות. הריצוף הוא האפשרות הפופולרית יותר, שרובנו מכירים מבתי מגורים, בהם הרצפה מרוצפת ממרצפות העשויות חומרים כמו שיש או לחלופין באמצעות פרקט. את הרצפות היצוקות, האפשרות השניה, ראינו בעבר רק במקומות תעשייתיים. למרות זאת,רצפות יצוקות מגיעות כיום גם לבתים פרטיים. זאת הודות להתפתחות טכנולוגית אשר הביאה לשיפור בחומרי הגלם, הן מבחינת האיכות והן מבחינת המראה.
 
 
 
ציפוי אפוקסי
 
 
 
 

כל מה שצריך לדעת על ציפוי אפוקסי עמיד כימי:

 
  1. מה זה ציפוי אפוקסי עמיד כימי? הציפוי הזה הוא ציפוי מיוחד לרצפה. מדובר בציפוי רצפה העשוי משני חומרים – חומר בסיס המהווה את רוב התכולה, וחומר מזרז. שני החומרים מגיעים בהתחלה כחומרים נוזליים וצמיגיים. את שני החומרים מערבבים על הרצפה. כתוצאה מערבוב החומרים הם מתקשים וכך הופכים לציפוי לרצפת אפוקסי. קיימים שני סוגים של ציפויים אפוקסיים – ציפוי בעל פילוס עצמי וציפוי רב שכבתי.

  2. ציפוי בעל פילוס עצמי – זהו ציפוי אשר נפוץ יותר בבתים פרטיים, זאת הודות למראה המרשים שלו. מדובר בציפוי דק יותר, ולכן הוא מתאים יותר למטרות עיצוביות ופחות עבור מבנים תעשייתיים.

  3. ציפוי רב שכבתי – ציפוי רב שכבתי נראה בעיקר במבנים תעשייתיים. מדובר מן הסתם בציפוי עבה יותר בעל מספר שכבות. על החלק העליון שלהציפוי מפזרים חומרים כגון קוורץ או זכוכית על מנת להעניק למשטח גסות. הסיבה לכך היא הצורך להפוך את המשטח לפחות מחליק, ומתאים לשימושים תעשייתיים.

  4. יתרונות וחסרונות של רצפה יצוקה – החסרון המשמעותי ברצפה יצוקה הוא אורך הזמן הנדרש על מנת להתקין אותה. רצפות יצוקות מותקנות במספר שלבים, כאשר בין כל שלב יש לקחת פרק זמן לייבוש. גם הייבוש הסופי של הרצפה דורש מספר ימים. היתרון הפרקטיות של הרצפה היצוקה,המתאימה לבתים פרטיים ולשימושים תעשייתיים.
 

בחירת אנשי מקצוע וחומרי גלם

 
על מנת לקבל ציפוי רצפה טוב, יש לבחור בחומרי גלם איכותיים וכמובן באנשי מקצוע מנוסים אשר יתקינו את הרצפה בצורה הטובה ביותר. ניסטק מספקת שירותי ייעוץ, התקנה ויישום של ציפויי רצפה איכותיים.